ENG
13.2.2024.

Život je maskenbal

"Gimnazija je jedna ozbiljna škola, mora da je i dosadna", nešto je što često čujemo, a našim učenicima ništa nije draže nego osporiti tu tvrdnju. Tako je i na ovogodišnjim maškarama, koje smo obilježili u utorak 13. veljače 2024., bilo sve samo ne dosadno. Obilježili smo ih, kako već i tradicija nalaže, karnevalom.
Započeli smo Krafnalikom, natjecanjem u kojem je cilj što brže pojesti krafnu bez korištenja ruku.
Mašta može svašta, a što sve može mašta naših učenika, vidjeli smo prezentacijama njihovih razrednih maski. Kao i uvijek, nisu nas razočarali. Bilo je raznoliko, od bajke "Lazo i sedam(naest) patuljaka" pa sve do posebne epizode serije “Naša mala klinika, GfGM TV”.
Dijelili smo i tužne i sretne trenutnke, no, naravno, bilo je više sretnih, pa smo tako imali i tri svadbe. Sve su maske bile odlične, a sam pogled na njih unosio je još više veselja u naš dan. Iako su suci pred sobom imali težak zadatak, ipak su izabrali razredne maske koje su se posebno istaknule, a to su od petog mjesta do pobjednika:
5. Romska svadba I. d
4. Met Gala I. a
3. Ovčice IV. a
2. Lazo i sedam(naest) patuljaka II. d
1. Hercegovacki svatovi III. b
Prva dva mjesto bila su nagrađena i prigodnim nagradama.
Karneval smo zatvorili pjesmom i plesom te se baš dobro zabavili.
Tako je još jedan dan u našoj školi prošao uz puno smijeha, zabave, veselja.... svega, samo ne dosade.
Više fotografija u galeriji Maskenbal 2024.
Powered by
ITO