ENG
24.4.2023.

Zbornik pjesama - Jeziku hrvatskom

Predstavljamo vam zbornik pjesama učenika Gimnazije fra Grge Martića Mostar Jeziku hrvatskom. Nastao je u povodu manifestacije Dana hrvatskoga jezika. Pjesnički zbornik Jeziku hrvatskom čine pjesme 11 učenika koji su sudjelovali na školskom literarnom natjecanju: Dragana Bobana, Antonije Bošković, Korine Džidić, Ane Tomić, Dore Jonlije, Ivane Buntić, Karle Primorac, Klare Pažin, Josipa Savića, Ana Marije Knežević i Gabrijele Bošnjak. Autorica predgovora, a ujedno i glavna urednica Zbornika je učenica Ana Tomić koja je i idejni začetnik ovoga književnog uratka. Naši likovnjaci Ela Grubišić i Dora Zovko pobrinule  su se za vizualni aspekt zbirke koji omogućuje još snažniji doživljaj lirske poezije. Riječ je o lirskim pjesmama raznovrsnih stilskih obilježja i tematskih preokupacija koje nedvojbeno potvrđuju kako našu školu pohađaju istinski književni talenti. Pobjedu na školskom natjecanju ponio je učenik drugoga razreda Dragan Boban. Sezanje u Vječnost je pjesma koja je osvojila i prvo mjesto na županijskom natjecanju održanom 16. ožujka 2023. godine. Antonija Bošković autorica je pjesničke cjeline Vlak kroz vrijeme koja je na školskom natjecanju osvojila drugo mjesto. Korina Džidić, učenica prvog razreda, na školskom je natjecanju osvojila treće mjesto s pjesmom U koritu svome. Zbornik Jeziku hrvatskom nastao je kao zajednički projekt recitatorske, informatičke i likovne sekcije. Svi se sudionici nadaju da će pjesnički zbornik zaživjeti kao tradicionalni projekt naše škole koji slavi ljepotu i bogatstvo hrvatskoga jezika.

Powered by
ITO