ENG
15.4.2024.

Svjetski dan umjetnosti obilježen i u našoj školi

"Tamo gdje Duh ne vodi ruku umjetnika, tamo nema umjetnosti. Tamo gdje misao ne radi zajedno s rukom, tamo nema umjetnika." Leonardo da Vinci
Svake godine 15. travnja, na rođendan znamenitog talijanskoga umjetnika Leonarda da Vincija, obilježava se Svjetski dan umjetnosti. Ovog se dana promiče razvoj, širenje i uživanje u umjetnosti. Redovito se organiziraju razna događanja i aktivnosti poput umjetničkih izložbi i radionica. Naša škola također je obilježila ovaj dan umjetničkom izložbom u predvorju škole. Izloženi su najljepši radovi naših nadarenih učenika. Umjetnost je čovjekov način da se obrani od svih negativnosti. Trebamo ju kao takvu njegovati i baštiniti te ono najvažnije - uživati u njezinoj ljepoti. Slavni je Picasso zaključio: “Svrha umjetnosti je u brisanju prašine svakodnevnog života s naših duša.”
Powered by
ITO