ENG
2.12.2022.

Sjetite me se 2022.

Jedan od najvećih hrvatskih pisaca svih vremena Miroslav Krleža prije smrti izrekao je: “Sjetite me se 2022.” Uz njega je u tom trenutku bio Goran Matović, njegov kolega, prijatelj i čest gost na Gvozdu. Matović se već godinama zanimao za Krležu i njegov grandiozni opus te je dio svoje umjetničke karijere posvetio upravo njemu. Inspirian piščevim posljednjim riječima, sastavio je istoimenu monodramu od sjećanja na susrete s velikim piscem, fragmenata njegova književnog opusa, snimaka njegova glasa i glazbene pratnje koju je na violončelu izveo Stanko Kovačić. Krležine riječi bezvremene su i snažne, a u to su se uvjerili i učenici naše škole koji su, u pratnji profesorica Josipe Barbarić i Dolores Karačić, 2. 12. 2022. posjetili Galeriju kraljice Katarine u Hrvatskom domu hercega Stjepana Kosače i pogledali sjajnu izvedbu monodrame.
“Riječi… spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora.”  Miroslav Krleža
Powered by
ITO