ENG
7.2.2024.

Reci NE ovisnosti

Dana 7. veljače 2024. učenicima drugog razreda održano je predavanje o temi ovisnosti koje su vodile Anja Marić, Marija Marić i Aida Čerkić, predstavnice Crvenog križa Grada Mostara. Svoje su izlaganje započele videom "The Story of an Idea" u kojem se vidi kako je nastala ta međunarodna humanitarna organizacija. Crveni križ nije običan znak, to je simbol zaštite svih volontera u svijetu. Predavanje je bilo jako opširno i zanimljivo, sastojalo se od više prezentacija, priča i primjera u obliku fotografija o temi ovisnosti o drogama, alkoholu, cigaretama, kocki i sl. Učenici su dobili dosta informacija i savjeta kako izbjegavati ovisnosti. Svu mi u životu imamo priliku u takvim situacijama reći NE i izbjeći bolesti, poremećaje i gubitke, kako zdravlja, pa tako i svojih bližnjih. Svi smo pozvani volontirati i tako pomoći drugima.
,,I moja kaplja pomaže ga tkati", kako kaže poznati pjesnik Dobriša Cesarić. Svi mi možemo zajedno učiniti svijet boljim mjestom. Zahvaljujemo Crvenom križu na njihovu doprinosu u edukaciji naših učenika i veselimo se ponovnom susretu.
Powered by
ITO