ENG
20.12.2023.

Raduj se cijeli svijete

U srijedu 20. prosinca radovali smo se i mi na tradicionalnoj božićnoj priredbi u ugodnom, predblagdanskom ozračju naše škole. Voditeljice programa bile su Anđelina Medan i Dora Zovko. U božićnu atmosferu uveo nas je školski zbor uz instrumentalnu pratnju Petra Zovke, a sve to pod vodstvom prof. Ubavke Prusine. Uživali smo i u lijepim božićnim melodijama koje su izvele članice naše glazbene sekcije Sara Krtalić, Karla Kraljević, Mihaela i Barbara Golemac, Anastasia Jelić i Ema Grgić. Predivni božićni stihovi krasili su hodnike škole, a za to su se pobrinule učenice Antonija Bošković, Marta Raguž, Marija Marić, Ana Tomić i Lucija Pehar sa prof. Ljiljanom Herceg, voditeljicom literarno-recitatorske sekcije. Članovi dramske sekcije Ema Pejković, Petra Letica, Adriana Pehar, Karla Buntić, Leon Rajič Kozarić, Marko Milas i Leon Lasić, pod vodstvom prof. Josipe Barbarić i prof. Marine Rozić, uprizorili su plesni igrokaz "Sve što trebam si Ti". Na zanimljiv i živopisan način prikazali su naš odnos s Bogom i svu ljepotu života u Njegovoj blizini, ali i sve ono što nas udaljava od Njega. Pokazali su kako nas naši poroci dovode do najgorega stanja, no Bog nas ni tada ne ostavlja, nego nas zove k sebi. Uspjeli su probuditi emociju kod publike te prikazati kako se i bez riječi može "reći" puno toga. Druženje smo završili tradicionalnim domjenkom za učenike.
Uspjeli smo jedni drugima približiti radost i ljepotu nadolazećih blagdana pa tako i vama, dragi prijatelji naše škole, sretan i blagoslovljen Božić i novu 2024. godinu želi novinarska sekcija Gimnazije fra Grge Martića Mostar.
Powered by
ITO