ENG
21.4.2023.

Radionica STEM programa - Physics Lab Program

Naši učenici Luka Penavić, Barbara Šunjić, Magdalena Grbavac, Antonija Bošković i Ana Tomić sudjelovali su na projektu STEM programa Physics Lab Experiments pod vodstvom profesora dr. sc. Miljan Rupar koji se održavao u prostorijama UWC Mostar, u trajanju od tri mjeseca. Učenici su imali priliku kroz zanimljiva predavanja i pokuse unaprijediti teorijsko znanje fizike kroz praktični rad u laboratoriju. Glazbene viljuške, određivanje gravitacijske konstante, određivanje gustoće nepoznatih predmeta, valne duljine, mjerenje radioaktivnosti samo su neki od eksperimenata. Bilo je to veliko iskustvo kroz kojeg su se učenici zabavili i družili. Zahvaljujemo se prof. Ruparu koji je na odličan način prikazao fiziku kao prelijepu znanost. Zahvaljujemo se i Američkom kutku na pozivu.

Powered by
ITO