ENG
8.12.2023.

Posjet DSD-ovaca Sarajevu

Naši učenici prvog razreda uključeni u DSD program posjetiti su Sarajevo. U sklopu interaktivne izložbe za učenike “Svemir, čovjek, inteligencija” imali su priliku posjetiti Goethe institut zajedno s profesoricama Kristianom Krezić i Alenom Škrobo. Cilj je izložbe pokazati svima onima koji uče njemački jezik, podučavaju ga ili se samo zanimaju za Njemačku kako njemačka istraživanja ukazuju na visok status i da su bitan dio njemačke kulture. Različite teme prate odgovarajuća područja, a kako bi teme bile još bliže učenicima, služili su se sljedećim: preklapanjem lica na monitoru, prikazu udaljenosti u svemiru pomoću zračnog omotača, instalacijama kojima se kroz utjecaj glazbe mogu doživjeti različite emocije ili interakcija robota. Tu su bile i razne laboratorijske stanice, a mogli su aktivno isprobati i 40.000 godina staru frulu od kosti. QR kodovi upućivali su ih na dodatni materijal u obliku videa, galerija fotografija ili podcasta. Učenici su provjerili svoje znanje, bavili se istraživanjem, odigrali kviz te se u konačnici okušali u VR svijetu.
Super su se zabavili te još zbrajaju dojmove.
Zahvaljujemo organizatorima na pozivu, kao i našim profesoricama na nezaboravnom iskustvu.
Powered by
ITO