ENG
19.5.2023.

Nepobjedivi Invictus - 1. mjesto na natjecanju "Certamen Latinum"

Studij latinskog jezika i rimske književnosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru već tri godine održava natjecanje iz latinskog jezika pod nazivom ,,Certamen Latinum", nama poznatije kao ,,Sententiada". Ovogodišnje se natjecanje održalo 19. svibnja u našoj školi gdje su zavidnu razinu znanja pokazale ekipe Simplicitas (učenici Gimnazije Mostar) i Invictus (učenici naše škole: Leon Lasić, Karla Buntić, Martina Šimunović, Fran Leibner i Karlo Puljić). Natjecanje je počelo bacanjem novčića koje je odredilo koja će ekipa imati prednost pri otvaranju prve kategorije u čemu je više sreće imala ekipa Simplicitas, a zatim su natjecatelji odgovarali na pitanja iz četiri kategorije: "Historia", "Familia", "Monumentum" i "De deis deabusque". Obje su ekipe na gotovo sva pitanja odgovorile točno, što pokazuje koliko dobro poznaju rimsku kulturu i civilizaciju. Možda se neki sjećaju da su naši učenici na prošlogodišnjem natjecanju izgubili od učenika Gimnazije Mostar za 200 bodova razlike, a ove su godine za taj isti iznos pobijedili! Za zasluženo osvojeno prvo mjesto članovi naše ekipe primili su pohvalnice i tako opravdali ime koje nose. Zahvaljujemo profesoricama na organizaciji, a pobjednicima čestitamo, kao i njihovoj mentorici Ivi Pranjić, profesorici latinskog jezika. Bravo!

Powered by
ITO