ENG
30.3.2023.

Naši učenici osvojili 5. mjesto na državnom natjecanju u programiranju

Na državnom natjecanje u programiranju Code challenge Hackathona by SUMIT u organizaciji Centra za informacijske tehnologije Sveučilišta u Mostaru – SUMIT i u suradnji s informatičko-tehničkom udrugom Switch naši učenici ostvarili su izvrsne rezultate. Tim Phytoni 3G, koji su činili Ivan Kolobarić, Krešimir Bošnjak i Luka Stojkić, učenici III. d, svojom prezentacijom "Digitalizacijom do učinkovitije i ekološki čistije proizvodnje" osvojio je visoko 5. mjesto na državnoj razini, a tim STE (Save The Earth), koji su činile učenice Ana Tomić (III. b) i Iva Tomić (I. c), prezentacijom "Praćenje emisija ugljika i utjecaj na okoliš" zauzeo je također 5. mjesto sa istim brojem bodova. U iznimno jakoj konkurenciji 26 timova iz škola diljem BiH, od kojih neke u svome nastavnom planu i programu imaju programiranje i robotiku, ponosni smo na naše učenike koji su se uspjeli plasirati u finale i zauzeti 5. mjesto. Iskrene čestitke našim učenicama i učenicima, kao i njihovoj mentorici Silviji Ćorić Džidić. Bravo!
Powered by
ITO