ENG
7.3.2023.

Maturanti na FESB-u

U utorak 7. ožujka 2023. maturanti izborne nastave iz matematike, fizike i informatike, u pratnji profesorica Silvije Ćorić Džidić, Ljilje Drljo i Mateje Dugandžić, posjetili su Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje u Splitu (FESB). Prilikom posjeta FESB-u predstavljen im je program fakulteta te su imali prigodu vidjeti bogato opremljene laboratorije fakulteta gdje su im profesori i studenti pokazali neke projekte na kojima rade te na taj način približili kako to sve izgleda i što ih čeka ukoliko se odluče za FESB. Neki od laboratorija koje su posjetili su Laboratorij za "Rapid prototyping", Laboratorij za biomehaničke sustave i telemedicinu, Laboratorij za zavarivanje... Najveću pozornost naših učenika zasigurno je plijeno projekt "FESB Racing" u kojem se moglo vidjeti mini formule i motore koje su studenti sami pravili i s njima se natjecali diljem Europe. Nakon toga održano je kratko predavanje, a potom i ručak u sklopu fakulteta. Lijep dan maturante je odveo i u šetnju splitskom Rivom. Ovim putem zahvaljuju osoblju FESB-a na ljubaznosti i gostoprimstvu u nadi za skorim ponovnim susretom.

 

Powered by
ITO