ENG
26.10.2023.

Dani kruha

Dani kruha puno su više od same manifestacije. Oni nas podsjećaju na važnost hrane, poljoprivrede i zajedništva. To su dani kada se osjećamo zahvalnima za sve što nam zemlja pruža i dani u kojima se obvezujemo brinuti o zemlji kako bismo osigurali budućnost onima koji dolaze nakon nas. Naša školska priredba, održana 26. listopada 2023., započela je bećarcem u izvedbi Josipe Bošnjak i Anamarije Begić, nakon čega su nas voditelji Matea Pažin i Leon Rajič Kozarić uz pomoć drugih učenika upoznali s tradicionalnim predmetima koji su nekoć služili za obavljanje kućnih i uredskih poslova, kao što su glačalo na žar, stap u kojem se pripravljao maslac, pisaći stroj i ručni mlin za kavu. Igrokaz koji su fantastično izveli Leon Lasić i Karla Buntić, temeljen na prigodnom ulomku iz Prosjaka i sinova, donio nam je dobro raspoloženje i izmamio osmijehe na lica. Karla Kraljević i Sara Krtalić prelijepo su otpjevale sjetnu Gibonnijevu pjesmu Libar, dok su folklorne izvedbe truse i linđe koje su izvele Klara Tokić, Marija Tokić, Marija Zelenika, Josipa Medić, Josipa Bošnjak i Anamarija Begić ponovno podigle atmosferu. Završetak priredbe obilježili smo zajedničkim pjevanjem, plesanjem i naravno kušanjem slanih i slatkih delicija koje su pripremili naši učenici. Ova priredba bila je prava poslastica za tijelo i duh te ujedno i podsjetnik na važnost naše kulture i tradicije. Čestitamo Vijeću učenika naše škole na izvrsnoj organizaciji.

Powered by
ITO