ENG
12.12.2023.

Ana Tomić i Nika Cvitanović s kolegama iz CERIT-a dobitnice nagrade "Prijatelj nauke”

U povodu Dana znanosti u Federaciji Bosne i Hercegovine, u Mostaru je u utorak 12. prosinca 2023. upriličena svečanost dodjele priznanja "Prijatelj nauke”. Vijeće za znanost i Odjel za znanost i tehnologiju Federalnog ministarstva obrazovanja i znanosti predložio je organizacije koje su ostvarile značajne uspjehe i doprinose organizaciji i razvoju znanstveno-istraživačkog i istraživačko-razvojnog rada u svim oblastima društvenog i gospodarskog života u Federaciji BiH za dodjelu nagrade "Prijatelj nauke”. Naše učenice Ana Tomić i Nika Cvitanović kao članice CERIT-a Mostar ostvarile su značajne uspjehe unutar ove znastveno-istraživačke i obrazovne ustanove te im je prof. Seid Masnica, savjetnik ministra za visoko obrazovanje, znanost i tehnologiju, uručio priznanje "Prijatelj nauke”. Dan znanosti inače se obilježava u čast Vladimira Preloga koji je 1975. osvojio Nobelovu nagradu za kemiju. Čestitke našim učenicama i drugim članovima CERIT-a koji svojim nesebičnim zalaganjem daju veliki doprinos znanosti i postižu iznimne uspjehe.
(Fotografije preuzete s www.fena.ba)
Powered by
ITO