Predstava “Na sunčanoj strani ulice”

Dramska sekcija Gimnazije pod vodstvom profesorice Dragice Kolobarić izvela je predstavu Na sunčanoj strani ulice. Od 1. rujna u zasluženu mirovinu otišla je profesorica Dragica Kolobarić i s ovom predstavom oprostila se od Dramske sekcije Gimnazije koju je osnovala te s ljubavlju uspješno vodila puna dva desetljeća.
Kao gimnazijalac, autor ovoga teksta Ivan Šunjić napravio je svojevrsni hommage klasičnim mjuziklima i djelu svoje omiljene glazbene literature – standardima iz ‘velike američke pjesmarice’ i jazzu. Stoga se može reći da jedna od glavnih uloga u ovoj predstavi pripada upravo glazbi.
Tina Laco, nekadašnja članica Sekcije, a sada stalna gošća, svojom je redateljskom vizijom uspjela precizirati vodviljske elemente, naglasiti parodičnost i suptilni humor ovog ironičnog i toplog glazbeno-scenskog komada.

 

https://hr-hr.facebook.com/novinarskagfgm/videos/3375573869247900/

Comments are closed.