Gimnazija fra Grge Martića Mostar ispratila još jedan naraštaj maturanata

Devedeset devet maturanata Gimnazije fra Grge Martića svečano je preuzelo svoje diplome s kojima će se ovih dana uputiti korak dalje u gradnji svojih životnih poziva. Usprkos pandemiji i izvanrednim okolnostima u kojima se od ožujka odvijala nastava na daljinu, ovi su mladi ljudi izvršavali sve svoje školske obveze i položili ne samo školski ispit zrelosti nego i onaj životni te s pravom ponijeli titulu maturanta. Dodjela diploma ove je godine bila vrlo skromna, bez uobičajenoga programa i ceremonijala, ali ne manje svečana i radosna, što se i vidi na licima maturanata koji su se nakon tri mjeseca izbivanja okupili u svojoj školi. Učenici koji su se posebno isticali u učenju i izvannastavnim  aktivnostima nagrađeni su vrijednim knjigama i pohvalnicama. Posebnu pohvalu i  vrijednu nagradu dobio je Miron Leko koji se opravdano ponio titulu učenika generacije.

Maturante je pozdravila ravnateljica škole Zdenka Leženić zaželjevši im svu sreću na njihovu životnome putu uz napomenu da ne zaborave ni školu ni rodnu kuću iz koje su potekli, a ni razrednice koje su protekle četiri godine bdjele nad njihovim odrastanjem.

 

Comments are closed.