Gimnazijska monografija

21.6.2019.  svijetlo je ugledala i gimnazijska monografija “Gimnazija novog doba” u Velikoj dvorani herceg Stjepana Kosače. Monografija “Gimnazija novoga doba” autora Marinka Jovanovića, posvećena 45. obljetnici osnivanja Gimnazije fra Grge Martića, predstavljena je u okviru promocije 99 maturanata te mostarske gimnazije. Umirovljeni profesor Marinko Jovanović kazao je kako je knjiga zamišljena kao povijesni pregled razvoja škole koja je u svom postojanju prošla brojne uspone i padove, ali i iznjedrila mnoge danas uspješne ljude.Ravnateljica Gimnazije fra Grge Martića u Mostaru Zdenka Leženić kazala je kako je ta gimnazija od svojih početaka pa do danas zadržala konstantu, iako je radila u različitim okolnostima, fazama i kroz različite obrazovne sustave, a ta konstanta je izvrsnost u odgojnom i obrazovnom smislu.

 

Comments are closed.