Ženidba

U ponedjeljak i srijedu, 15. i 17. travnja, članovi Dramske sekcije naše škole, pod vodstvom profesorice Dragice Kolobarić, organizirali su izvedbu predstave pod nazivom „Ženidba“, koju je napisala Ornela Vištica. Predstava je održana u Lutkarskom kazalištu Mostar. U ova dva dana publika se odazvala u velikom broju. U predstavi glume: Edita Pehar (Jurka), Ivana Kosorčić (Bosa), Ivan Prskalo (Boro), Ivan Ćorić (Andro), Marko Raspudić (fra Velimir), Ljubica Rezo (fonetičarka Ines), Ema Tadić (Mercedes), Mia Marinović (Pava) te Tomislav Jurić (Matko). Radnja prati Andru, Bosinog i Borinog sina te njegovu ženidbu. Dosta je komičnih dijelova na koje je publika reagirala gromoglasnim smijehom koji je ispunio dvoranu. Između činova, nazočni su uživali slušajući Karla Previšića i njegovu harmoniku, koja je podizala r

aspoloženje. Zahvaljujemo se i tehničkom osoblju Moniki Šunjić i Marti Naletilić. Glumci su nam uspjeli pokazati svoj talent te uloženi trud i rad, koji je vrijedan svake pohvale. Mnogi su učenici i profesori, ne samo iz naše škole, došli i time pokazali svoju zainteresiranost za predstavu. Članovi Dramske sekcije i prof. Kolobarić su dugo radili na ovoj izvedbi te nam je drago što su bili zaista uspješni. Ovoj predstavi poseban sjaj doprinjela je Tina Laco koja je redateljski uresila samu izvedbu. Iskrene čestitke učenicima i profesorici!

Comments are closed.