Terenska nastava iz biologije

Učenici II.,III. ,IV. razreda izborne nastave iz biologije u subotu 13.listopada 2018.g. u pratnji profesorica biologije Ines Markotić,Mladenke Markotić i Marine Mihalj realizirali su terensku nastavu. Vlakom su krenuli iz Mostara rano ujutro i analizirali kanjon Neretve,biljni pokrov,antropogeni utjecaj na okoliš,reljef, dolomitne stijene u Konjicu. Po dolasku u Sarajevo uputili su se žičarom ka Trebeviću. Iz kabine su analizirali prirodnu raznolikost u neposrednoj blizini grada. Na području Trebevića javlja se karakteristična vegetacija Dinarida u kojoj prevladavaju šume bukve,hrasta medunca , crnog graba, jele i smrče. Unutar šuma postoji zajednica Pančićeve omorike. Nakon kratke šetnje Trebevićkim stazama  vratili su se u  Sarajevo. Slobodno vrijeme iskoristili su za šetnju i ručak i uputili se na još jednu vožnju vlakom u večernjim satima. U Mostar su stigli prepuni dojmova i zadovoljni zajedničkim provedenim vremenom.

Comments are closed.