Olimpijada iz njemačkog jezika

U srijedu, 21.ožujka 2018. godine, održana je Olimpijada iz njemačkog jezika.
Županijsko natjecanje iz njemačkog jezika u organizaciji je Goethe-Instituta i Bosanskohercegovačkog udruženja nastavnika njemačkog jezika,a podržali su ga i Ministarstvo obrazovanja,znanosti,kulture i športa HNŽ-a,Zavod za školstvo i Pedagoški zavod.
Naša profesorica Ivanka Nadarević Jezidžić je bila u organizaciji Olimpijade i vodila je naše učenike. Iz tri razine njemačkog jezika(A2,B1 i B2) natjecalo se 75 učenika. Među kojima su naši učenici ostvarili plasmane i rezultate vrijedne pohvale! 
Među 50 kandidata A2 kategorije značajne rezultate postigle su Lucija Karlušić i Marija Kovač.
U kategoriji B2 sudjelovalo je dvanaestero natjecatelja. Visoko na ljestvici uspjeha našle su se Sara Osmanović i Ines Miljko. 
Na razini B1 naš učenik Antonio Udundžić je osvojio 2.mjesto,dok je 1.mjesto osvojio Luka Vego.
Državno natjecanje održat će se 13.travnja u Sarajevu,a najbolji idu ovog ljeta na svjetsko natjecanje koje će se održati u Njemačkoj.

Čestitke našim učenicima i njihovim profesorima!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You must be logged in Log in »