Masterclass sa CERN-ovim fizičarima

U srijedu 7.3.2018.g. je veliki broj učenika mogao iskusiti i upoznati kako izgleda samo jedan dan nekog znanstvenika, a u ovom slučaju fizičara. 
Bilo je malih znanstvenika, od 1. do 4. razreda u pratnji naših prof. Silvije Ćorić, Antonije Topić, Matee Doko i Marije Pervan te v.d.ravnateljice Sandre Kozomare. Održan je Masterclass na kojem smo mogli čuti predavanja aktivnih znanstvenika, uglednih fizičara sa CERN-a, prof. dr. Ivice Puljka i prof. dr. Nikole Godinovića, te uvod u temeljna istraživanja. 
Popodnevne sate kratili su zadatkom koji je priređen i na kojem su mogli primijeniti ono što su taj dan, a i prije naučili. Nakon toga su uz pomoć drage tehnologije, imali videokonferenciju sa školama iz Gruzije, Španjolske i Grčke s kojima su razmijenili svoja iskustva i usporedili dobivene rezultate, u kojima se istaknula naša škola.

Ovo je bio veliki izazov i iskustvo te se naši učenici nadaju sličnom u budućnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You must be logged in Log in »