Projekt – “Budi student na jedan dan”

Projekt “Budi student na jedan dan” je idejna zamisao IAESTE-a LC Mostar, međunarodne studentske organizacije koja se bavi razmjenom studenata tehničkih fakulteta radi stručne prakse. Prelazak iz srednje škole na sveučilišne studije sa sobom nosi mnogo promjena, od same prilagodbe na studij do prilagodbe na nove ljude. U takvom životnom periodu lako je osjećati se nespremnim na sve promjene koje stižu ili su već tu. Upravo iz spomenutih razloga došli smo do ideje organiziranja spomenutog projekta.

 

 

IAESTE LC Mostar, studentska organizacija u suradnji sa fakultetima Sveučilišta u Mostaru i sa učenicima završnih (IV.) razreda dvije gimnazije u Mostaru: Gimnazijom Mostar i Gimnazijom fra Grge Martića pokreće spomenuti projekt. Cilj projekta je upoznati učenike završnih razreda spomenutih srednjih škola sa budućim obavezama koje ih očekuju na fakultetima koje žele upisati. U jednom danu članovi IAESTE-a koji su ujedno i studenti fakulteta Sveučilišta u Mostaru srednjoškolcima će pokazati kako izgleda biti student na jedan dan, tako što će ih upoznati sa prostorijama fakulteta i njenim sadržajem, biti zajedno sa učenicima na jednom predavanju, te ih upoznati sa obavezama koje ih očekuju. Realizacija projekta planira se za razdoblje u tjednu od 11. do 22. studenog 2013. godine.
Nakon pozitivnog odgovora ravnateljice Ljilje Krešić, IAESTE LC Mostar kreće u realizaciju projekta! U Petak 08.11.2013. na sate izborne nastave posjetit će vas članovi IAESTE-a, a ujedno i bivši učenici Gimnazije fra Grge Martića, te će oni odabrati način na koji će se izabrati po jedan učenik iz svakog razreda za svaki fakultet! Dragi učenici razmislite do petka koji od navedenih fakulteta ste oduvijek željeli studirati, posjetiti i upoznati!
Fakulteti (Sveučilište u Mostaru) sa kojima se radi projekt su: Građevinski fakultet, Fakultet Strojarstva I računarstva, Medicinski fakultet, Farmaceutski fakultet, FPMOZ (Matematika I Informatika), Pravni fakultet, Ekonomski fakultet, Filozofski fakultet (odsjek: Psihologija)!

Unaprijed hvala!

 

Voditeljica projekta: Sanja Šarić
Koordinatorica: Silvija Ćorić, prof

 

 

Projekt “Budi student na jedan dan” je idejna zamisao IAESTE-a LC Mostar, međunarodne studentske organizacije koja se bavi razmjenom studenata tehničkih fakulteta radi stručne prakse. Prelazak iz srednje škole na sveučilišne studije sa sobom nosi mnogo promjena, od same prilagodbe na studij do prilagodbe na nove ljude. U takvom životnom periodu lako je osjećati se nespremnim na sve promjene koje stižu ili su već tu. Upravo iz spomenutih razloga došli smo do ideje organiziranja spomenutog projekta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You must be logged in Log in »