Matematički kviz “Matletijada”

U srijedu, 19. prosinca 2012.g u Gimnaziji fra Grge Martića održano je finale prve „Matletijade” čija je tradicija započela iste godine. Začetnica ove ideje je profesorica Ljilja Drljo, te učenici izborne nastave matematike drugih razreda. Profesorica Drljo, oduševljena odazivom svih razreda, nada se da će se natjecanje nastaviti i u budućim generacijama, s istim, poželjno i većim odazivom učenika.

 

 Ponosni učenici II. razreda izborne nastave s prof. Drljo i ravnateljicom Ljiljanom Krešić

 

 

Na samom početku ovoga školskog natjecanja bilo je prijavljenih 17 ekipa (po četiri učenika). Nakon nekoliko eliminacijskih krugova u finalu su ostale dvije ekipe NEZNALCI i PITAGOREJSKA ŠKOLA. Za treće mjesto se izborila ekipa PITAGORINI BISERI koji su pobijedili tim DELTA, a pobjednik prve MATLETIJADE je tim NEZNALCI.

Uz matematičko natjecanje večer je uljepšana pjesmom i igrokazima u izvedbi učenika ove mostarske gimnazije.

Kako su nam rekli organizatori, cilj ovog projekta je razvijanje ljubavi i interesa prema matematici, univerzalnom predmetu čijim jezikom možemo izraziti skoro sve u životu.

 

 

Pobjednici „ Neznalci” sa zadovoljnom trećeplasiranom ekipom

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You must be logged in Log in »