Dan učitelja

Koliko god se govori o brizi za djecu, bavljenje njima još uvijek se ne smatra nečim jako ozbiljnim niti vrijednim. A samim tim tako se i vrednuje. Priča se o nama i kad se žalimo na plaće, na poziciju u društvu, na stručnu podršku, na uvjete rada, ali smo i tada zadnja vijest u domaćem bloku. Važnije je sve ostalo u ovoj državi nego obrazovanje. Takva nam je politika. A hoćemo društvo znanja, puno intelektualaca, naprednu ekonomiju i gospodarstvo,…

Ne trebaju  prosvjetarima vile, jahte, strani bankovni računi. Treba im život dostojan čovjeka  – kako bi mogli povremeno kupiti knjigu, CD, otići na koncert i ne brinuti hoće li moći platiti namet za idući mjesec.

Prosvjeta nije potrošnja, nego proizvodnja. Nastava je jedna od najvećih umjetnosti kojom nastavnik – pedagog izrađuje najplemenitiji materijal – ljudske duše.

Naš posao nije posao koji se radi. To je poziv koji se živi do kraja i pošteno.

 

Čestitamo Dan učitelja i ostvarenje snova i vizija koje s ljubavlju poklanjaju djeci !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You must be logged in Log in »