Matematikapismeni ispit 22. 8. 2022.  u 8.00 sati, učionica 20

  1. a, I. b, I. c, I. e (svi učenici)

 

Matematika – usmeni ispit iz matematike 26. 8. 2022. u 8.00 sati

broj učenika
I. a / 8.00 1
I. b / 8.20 3
I. c / 8.40 1
I. e / 9.00 4

 

Fizika –  popravni ispit 24. 8. 2022. u 8.00 sati, učionica 20

broj učenika
I. a 1
I. e 1

 

Bodovna lista prijavljenih učenika nakon drugog upisnog roka bit će oglašena 28. lipnja 2022. na oglasnoj ploči škole.

OBAVIJEST

Drugi upisni rok za prvi razred u šk. godini 2022./23. u Gimnaziji fra Grge Martića Mostar

Prijave učenika bit će u ponedjeljak 27. lipnja 2022. od 8.30 do 12.00 sati.

Prijavni obrazac dostupan je na web stranici škole ili u školi na dan prijave.

U srijedu 22. lipnja 2022. održana je svečana dodjela svjedodžbi maturantima Gimnazije fra Grge Martića Mostar generacije 2018. – 2022. godine. Maturanti su još jednom ponosno primili u ruke svoje zaslužene svjedodžbe. Ostavljajući iza sebe gimnazijske klupe, ne sumnjamo da će zauvijek čuvati sjećanja na dane provedene u školi, profesore i prijateljstva kojih je, zasigurno, bilo mnogo.
Kao i obično, ni ove godine nije bilo lako odabrati učenika generacije. To je laskava titula koju je teško zaslužiti. Potrebni su energija, inovativnost i angažirani rad, a ove godine titulu učenika generacije ponio je Mario Vukoja, učenik IV. b odjela.
Svim maturantima želimo puno uspjeha u životu i radu.
Neka nebo i zemlja budu skloni vašim koracima i snovima, kamo god pošli, želimo vam da pronađete sreću!
Bodovna lista prijavljenih učenika za upis u prvi razred u školsku godinu 2022./23. dostupna je na uvid u školi.

Nakon prvoga upisnoga roka popunjena su sva mjesta u općem gimnazijskom programu.

Ima slobodnih mjesta u jezičnom programu i bit će oglašena u drugom upisnom roku.
Grgijada 2022.
Dana 14. lipnja 2022. obilježili smo posljednji dan nastavne 2021./2022. godine. Nakon dvije godine stanke zbog pandemije, ponovno smo, po 3. put, održali naše športsko natjecanje prijateljskog duha - Grgijadu. Prošlih je godina običaj bio da se natječu samo učenici prvog i drugog razreda, ali ovog su nam se puta, na radost svih, rado pridružili i trećaši tako da smo imali ukupno 14 ekipa. Posebnu ekipu činile su naše profesorice i pedagoginja. Sunčano jutro proveli smo zabavljajući se uz razne igre. Od provlačenja kroz obruč do povlačenja konopa. Na odbojkaškoj utakmici s vodenim balonima za treće su se mjesto borili l. a i l. b. Pobjedu je odnio l. b. U uzbudljivom i napetom finalu u istoj su se igri susreli l. c i lll. a, koji je na kraju odnio 1. mjesto. Iako su svi natjecatelji pokazali iznimnu spremnost, spretnost i vještinu, konačni je plasman bio sljedeći:
1. mjesto - lll. a
2. mjesto - l. c
3. mjesto - l. b

https://www.cnak.ba/vijesti/crkva-u-hrvata/bih/nasa-buducnost-su-mladi/

Dana 29. travnja 2022. god. održano je Županijsko natjecanje iz engleskog jezika u prostorijama Srednje prometne škole Mostar u organizaciji Zavoda za školstvo Mostar. Ovogodišnja je tema natjecanja bila Tragic and Comic Elements of Renaissance Characters. Naši su se učenici natjecali s temom SHAKEVANTES - Reading Between the Lines, gdje su nas na šaljiv način upoznali s poznatim književnicima Williamom Shakespeareom i Miguelom de Cervantesom.

Predstavljali su nas učenici III.a razreda, Jakov Zeleničić i Tomo Raič u pratnji prof. Vanje Majerski i osvojili su 1. mjesto.

 

DRAGAN BOBAN NAJBOLJI MLADI PJESNIK U KATEGORIJI SREDNJOŠKOLACA - ŠIMIĆEVI SUSRETI 2022.
Dana 29.4.2022. godine u Peć Mlinima, ispred Ravlića pećine zbila se završna manifestacija 59. Šimićevih susreta na kojoj su, nakon prigodnog glazbenog i pjesničkog programa, dodijeljene nagrade pobjednicima likovnog i literarnog natječaja raspisanog povodom obljetnice smrti svjetski poznatog hercegovačkog pjesnika Antuna Branka Šimića, ali i u čast njegova mlađeg brata, Stanislava Šimića. Ovoj svečanosti nazočio je i Dragan Boban, učenik 1.e razreda, koji je osvojio prvo mjesto na literarnom natječaju u kategoriji srednjoškolaca svojom pjesmom "Sklopi oči svoje", kojom se naša škola ujedno predstavila i na Županijskom natjecanju tijekom Dana hrvatskog jezika. Osim ugodne atmosfere, svježeg zraka, prirode, mogućnosti istraživanja špilje, zakuske, svi nazočni imali su priliku i slušati što slavni hrvatski književnik Luko Paljetak ima za reći o simbolici šimićevske poezije, ali se i upoznati, fotografirati s njim i dobiti autogram. Ljubiteljima lijepe riječi jedno predivno iskustvo za pamćenje, a mi još jednom našem Draganu čestitamo na pobjedi, ali i na nedavno osvojenom također 1. mjestu na natječaju Društva hrvatskih književnika Herceg-Bosne i Mostarskog sajma Pričom i(li) fotografijom do nagrade! s temom "Ne prekoračivši kućnoga praga, svemir se upoznati može".
U nastavku uživajmo u stihovima pobjedničke pjesme... 📝
Sklopi oči svoje
Sklopi umorne oči svoje, dijete neba,
Svijet već sutonom se odijeva,
Dok tišina ulicama duša neumitno vreba,
A kiša zaborava ispiranjem nada tihu sonatu pjeva.
Sklopi nevine oči svoje, dijete boli,
Jer sutra nikako da stigne,
Dodiru prolaznosti više se ne moli,
Jer noć bi mogla dodiru mome da te otrgne.
Sklopi nemirne oči svoje, dijete žudnje,
Da te svjetlost zapaljene tmine ne oslijepi,
Katkad ono za čim čezneš plod je želje sudnje,
Zato pogled svoj na dlanovima mojim praznim okrijepi.
Sklopi sjetne oči svoje, dijete praznine,
Toplo mi rame suzama gorkim poškropi,
Pusti da te protka sjaj zvijezde s nebeske visine
Čija se uzvišenost ni u svoj tami ovoga svijeta ne utopi.
Sklopi nečiste oči svoje, dijete požude,
Jer nastranost otupjelu ti savjest zatrova,
Sežeš li za svime što ti laži izokrenuta sunca nude,
Neopipljivost istine sputat će te bolnije od svih okova.
Sklopi svevideće oči svoje, dijete mudrosti,
U ovom slijepom svijetu utjehe ti nema,
Ne rasipaj dare svoje jer gaženi su govorom ludosti,
Od riječi jezika pakosna vrjednije su riječi jezika nijema.
Sklopi oči svoje blistave, dijete pohlepe,
Sav svoj život skupljaš i gradiš i bedemima se opasuješ,
Rastom svojim između zemlje i neba stvaraš procijepe,
A jedan je lahor dovoljan da poruši sve za što se napinješ.
Sklopi oči svoje bijele, dijete vječnosti,
Tebi mjesto u ovom svijetu nije,
I dok noć sad na srca pada teža od izmučene savjesti,
Tvoje srce nek' u slavu neprolaznosti tihano bije.
Sklopi ogorčene oči svoje, dijete sumnje,
Da, svijet ovaj i čovjek okrutan je i opor,
Al' osjetiš li na srcu svome njegovo bičevanje,
Znaj da svaka prolivena kap krvi Stvoritelj je i Stvor.
Sklopi umorne oči svoje, dijete neba,
Svijet već sutonom se odijeva,
Dok tišina ulicama duša neumitno vreba,
A kiša zaborava ispiranjem nada tihu sonatu pjeva.
Kralja Tomislava 9a

88000 Mostar

Bosna i Hercegovina
Powered by
ITO