O školi

Naša škola je osnovana 24. svibnja 1974. godine Odlukom Skupštine općine Mostar pod nazivom Druga gimnazija.

Povijest

1977. godine mijenja ime u Gimnaziju Veljko Vlahović Mostar, 1992. godine ponovno dobiva ime Gimnazija Mostar, a od 11. veljače 1997. godine do danas nosi naziv Gimnazija fra Grge Martića Mostar.
Za trideseset godina svog postojanja naša škola je tri puta mijenjala svoje ime i program rada.
Od 1974. do 1980. godine radila je kao gimnazija općega programa, jer se od 1980. godine prvi put upisuje generacija usmjerenjaka kemijske i knjižničarske struke, 1981. godine upisuju se učenici u rudarsko-geološke struke, 1982. godine i u poljoprivrednu struku.

Znači u periodu od 1980.-1990. godine u našoj školi pored općega gimnazijskog programa imamo i zanimanja tehničke struke.

Od 1990. godine ova škola ponovno upisuje samo gimnazijalce općeg programa, da bi dvije godine kasnije upisala učenike i u jezični program.Od 2009./2010. uvodi se prirodoslovni program.

Općenito

U Školi sada ima 447 učenika u 19 odjelu koji pohađaju 2 smjera: opći i jezični , sa programima koji slijede moderne potrebe društva.
Nastava je organizirana u dvije smjene i veliku poteškoću imamo s prostorom jer se u našoj školi izvodi nastava i za učenike glazbene i likovne škole.

U Školi je ukupno uposleno 55 djelatnika, od toga 44  profesora i 11 ostalih djelatnika.
Unatoč svim društvenim i prosvjetnim preobrazbama struka i zanimanja, Škola je zadržala visoku razinu stručno-pedagoških standarda. Prednjačili smo i prednjačimo znanjem i umijećem na raznim natjecanjima na općinskoj, županijskoj i državnoj razini.
Iako naša škola nema športsku dvoranu, naši učenici u svim granama športa postižu vrlo zapažene rezultate.