Volontiraj-kreditiraj

Cilj aktivnosti:

Cilj ove aktivnosti je da se mladi ljudi zaposle na jedan dan i steknu iskustva za buduće školovanje.  Naši učenici će volontirati u određenim institucijama

Namjena aktivnosti:

Aktivirati što veći broj mladih ljudi da kroz jedan dan rada na poslu uvide važnost zaposlenja i odgovornosti koje ono nost sa sobom.

Nositelji aktivnosti:

Info House i projekt Volontiraj-kreditiraj u suradnji s Vijećem učenika

Način realizacije aktivnosti:

Jednodnevno zapošljavanje učenika u određenim institucijama i firmama

Vremenik aktivnosti:

Ovisi o realizaciji projekta

Detaljan troškovnik aktivnosti:

Po svakom učeniku koji sudjeluje u projektu 20,00 KM

Način vrednovanja i način korištenja rezultata:

Vrednovanje će biti provedeno na sajmu ideja Volontiraj-kreditiraj.

Connecting Classrooms

Cilj aktivnosti:

Spajanje razreda i interkulturalna razmjena znanja i iskustava iz raznih oblasti između četiri države: Škotska, Poljska, Španjolska i BiH

Namjena aktivnosti:

Razmjena znanja između različitih grupa učenika iz raznih država radi interkulturalnog povezivanja

Nositelji aktivnosti:

Prof. Silvija Ćorić Džidić i učenici Connecting Classrooms grupe

Način realizacije aktivnosti:

Različiti projekti, izrada fotografija, filmova, posjet drugim zemljama, sastanci u BiH gradovima, razmjena iskustava, usavršavanje mladih leadera

Vremenik aktivnosti:

Tijekom cijele godine.

Detaljan troškovnik aktivnosti:

Za potrebe sekcije nabavljena je kamera, digitalni fotoaparat, hamer papir, troškovi za putovanje učenika, sav potreban materijal za realiziranje projekta

Način vrednovanja i način korištenja rezultata:

British Council stavlja na zajednički server sve rezultate i biraju se najbolji, kao što je bio slučaj s fotografijom.

• Ulazak u svijet visokog obrazovanja jedna je od najvažnijih prekretnica u životu mladih ljudi. Kako bi budućim studentima i njihovim roditeljima, ali i široj javnosti, pružila informacije o prijelazu u sustav visokog obrazovanja, vrstama visokih učilišta i studijskih programa te važnosti akreditacije i izbora kvalitetnih studijskih programa, Agencija za znanost i visoko obrazovanje izradila je promotivni video spot.

• Čitate li ovaj tekst zato što vas brine pati li vaš prijatelj, član obitelji ili možda vi od nekog oblika poremećaja hranjenja? Poremećaj hranjenja je ozbiljna bolest koja ima ozbiljne posljedice na fizičko i psihičko zdravlje. Slijedi opis najčešćih oblika poremećaja hranjenja i upute kako prepoznati rane znakove tog poremećaja i pomoći sebi ili bliskoj osobi. U tekstu koji slijedi saznajte i najčešće mitove vezane uz ovu bolest te kome se obratiti za pomoć.

• Ured Europskog parlamenta u Hrvatskoj drugu godinu zaredom organizira skup #MladiEU2018 - veliko multimedijsko druženje više od 500 mladih srednjoškolaca iz čak 25 hrvatskih srednjih škola, koje će se istovremeno održati na četiri lokacije u Hrvatskoj: Zagrebu, Splitu, Slavonskom Brodu i Krku u petak, 11. svibnja 2018. godine s početkom u 10 sati.

• Pojam tolerancija dolazi od grčke riječi tolerare, što znači podnositi. Ona podrazumijeva snošljivost i uvažavanje tuđih ideja, stavova i načina života. Biti tolerantan znači biti osviješten o različitosti u odnosu na nas same i prihvaćanje toga u svakodnevnom životu. Uz ovaj se pojam vežu i slični pojmovi kao što su stereotipi i predrasude.

• Hrvatska školska zaklada, najveća hrvatsko-američka organizacija za stipendiranje nadarenih studenata u domovini raspisala je natječaj za izbor novih stipendista. Stipendije mogu dobiti studenti koji ovog proljeća završavaju gimnaziju ili srednju školu te namjeravaju upisati prvu godinu studija na jednom od hrvatskih sveučilišta.