Aktiv profesora kemije i biologije

Kemija

Prof.Jagoda Pujić

Prof.Marijana Goluža

Nastava se izvodi sukladno NPP u kojem su zastupljene i laboratorijske vježbe.

Kabinet kemije opremljen je laboratorijskim priborom, kemikalijama,grafoskopom, računalom i priključkom na internet .

Biologija

Prof. Marina Mihalj

Prof. Mladenka Markotić

Prof. Ines Markotić

Nastava se izvodi sukladno NPP u kojem su zastupljene i laboratorijske vježbe.

Kabinet biologije opremljen je laboratorijskim priborom, kemikalijama,mikroskopima,grafoskopom, računalom s priključkom na

internet ,projektorom,televizorom i videorekorderom .

U nastavi biologije koriste se suvremene nastavne metode  : interaktivna nastava, interdisciplinarni pristup i učenje putem projekata.

Značajke interaktivne nastave

• Interaktivnost , kooperativnost i odgovoran odnos svih sudionika u procesu učenja
  • Razvojno – stimulativna primjerenost zadataka , sadržaja i načina rada
  • Primjena različitih metoda , oblika,sustava i modela nastavnog rada
  • Multimedijalnost izvora učenja i rada
  • Dominacija iskustvenog i istraživačkog učenja , kritičkog razmišljanja , rješavanja stvarnih i zamišljenih problema , razmjene iskustava i mišljenja , diskusije, rasprave ,zauzimanja i obrane stava, aktivnog sudjelovanja
  • Programski cjelovito i skladno stvaralačko angažiranje učenika i kreativno očitovanje nastavnika
  • Rad u uvjetima ugodne emocionalne atmosfere , kolektivne potpore skupnih i individualnih postignuća

Projektna nastava

Usmjerena je na istraživačko učenje, korištenje različitih izvora informacija,korištenje skupina učenika koji rade na rješavanju različitih problema,uz razvijanje socijalnih i vještina komunikacije .

Na ovaj način učenike motiviramo za samoobrazovanje , timski rad i samostalno procjenjivanje naučenog.

Voditeljica aktiva: Ines Markotić, prof.

• Ulazak u svijet visokog obrazovanja jedna je od najvažnijih prekretnica u životu mladih ljudi. Kako bi budućim studentima i njihovim roditeljima, ali i široj javnosti, pružila informacije o prijelazu u sustav visokog obrazovanja, vrstama visokih učilišta i studijskih programa te važnosti akreditacije i izbora kvalitetnih studijskih programa, Agencija za znanost i visoko obrazovanje izradila je promotivni video spot.

• Čitate li ovaj tekst zato što vas brine pati li vaš prijatelj, član obitelji ili možda vi od nekog oblika poremećaja hranjenja? Poremećaj hranjenja je ozbiljna bolest koja ima ozbiljne posljedice na fizičko i psihičko zdravlje. Slijedi opis najčešćih oblika poremećaja hranjenja i upute kako prepoznati rane znakove tog poremećaja i pomoći sebi ili bliskoj osobi. U tekstu koji slijedi saznajte i najčešće mitove vezane uz ovu bolest te kome se obratiti za pomoć.

• Ured Europskog parlamenta u Hrvatskoj drugu godinu zaredom organizira skup #MladiEU2018 - veliko multimedijsko druženje više od 500 mladih srednjoškolaca iz čak 25 hrvatskih srednjih škola, koje će se istovremeno održati na četiri lokacije u Hrvatskoj: Zagrebu, Splitu, Slavonskom Brodu i Krku u petak, 11. svibnja 2018. godine s početkom u 10 sati.

• Pojam tolerancija dolazi od grčke riječi tolerare, što znači podnositi. Ona podrazumijeva snošljivost i uvažavanje tuđih ideja, stavova i načina života. Biti tolerantan znači biti osviješten o različitosti u odnosu na nas same i prihvaćanje toga u svakodnevnom životu. Uz ovaj se pojam vežu i slični pojmovi kao što su stereotipi i predrasude.

• Hrvatska školska zaklada, najveća hrvatsko-američka organizacija za stipendiranje nadarenih studenata u domovini raspisala je natječaj za izbor novih stipendista. Stipendije mogu dobiti studenti koji ovog proljeća završavaju gimnaziju ili srednju školu te namjeravaju upisati prvu godinu studija na jednom od hrvatskih sveučilišta.