Božićni koncert

Tradicionalni Božićni koncert naše škole održao se i ove godine u Galeriji kraljice Katarine Kosače. Radost Božića dočaro je zbor Gimnazije fra Grge Martića sa solistima pod vodstvom prof. Ubavke Prašo, te recitacije učenica Glorije Pocrnja i Mirjane Milić, koje je pripremala prof. Dragica Kolobarić. Naši nadareni solisti Pavo Ćorić, Josipa Vučina, Sara Kožul, Iva Rozić, Antonija Rako, Lada Prašo, Nikolina Zadro i Josip Zovko učinili su duh Božića još ljepšim. Publika ih je nagradila velikim pljeskom. Sretan Vam i blagoslovljen Božić!

• Veliki hrvatski istraživači i pustolovi Mirko i Stevo Seljan, koji su umrli u prvoj polovici prošlog stoljeće, dobili su svoju mrežnu stranicu “Istraživanja braće Seljan”. No, prije nego vam predstavimo mrežnu stranicu kratko ćemo vas upoznati sa zanimljivostima vezanim uz braću Seljan te njihovim životnim putom ili bolje rečeno pustolovnim putem.

• Ulazak u svijet visokog obrazovanja jedna je od najvažnijih prekretnica u životu mladih ljudi. Kako bi budućim studentima i njihovim roditeljima, ali i široj javnosti, pružila informacije o prijelazu u sustav visokog obrazovanja, vrstama visokih učilišta i studijskih programa te važnosti akreditacije i izbora kvalitetnih studijskih programa, Agencija za znanost i visoko obrazovanje izradila je promotivni video spot.

• Čitate li ovaj tekst zato što vas brine pati li vaš prijatelj, član obitelji ili možda vi od nekog oblika poremećaja hranjenja? Poremećaj hranjenja je ozbiljna bolest koja ima ozbiljne posljedice na fizičko i psihičko zdravlje. Slijedi opis najčešćih oblika poremećaja hranjenja i upute kako prepoznati rane znakove tog poremećaja i pomoći sebi ili bliskoj osobi. U tekstu koji slijedi saznajte i najčešće mitove vezane uz ovu bolest te kome se obratiti za pomoć.

• Ured Europskog parlamenta u Hrvatskoj drugu godinu zaredom organizira skup #MladiEU2018 - veliko multimedijsko druženje više od 500 mladih srednjoškolaca iz čak 25 hrvatskih srednjih škola, koje će se istovremeno održati na četiri lokacije u Hrvatskoj: Zagrebu, Splitu, Slavonskom Brodu i Krku u petak, 11. svibnja 2018. godine s početkom u 10 sati.

• Pojam tolerancija dolazi od grčke riječi tolerare, što znači podnositi. Ona podrazumijeva snošljivost i uvažavanje tuđih ideja, stavova i načina života. Biti tolerantan znači biti osviješten o različitosti u odnosu na nas same i prihvaćanje toga u svakodnevnom životu. Uz ovaj se pojam vežu i slični pojmovi kao što su stereotipi i predrasude.