Natjecanje recitatora – Dani hrvatskog jezika

Tradicionalna manifestacija Dani hrvatskog jezika, koju organizira Zavod za školstvo Mostar, 23. 4.2015. godine je održana u holu naše škole. Mentorica prof Dragica Kolobarić organizirala je natjecanje recitatora. Program su obogatile učenice naše škole , članice HKUD Rodoč : Ana Babić, Karla Ćosić i Mirjana Milić.
Natjecalo se 8 recitatora, a stručno ocjenjivačko povjerenstvo – prof. Ljiljana Herceg, prof. i dipl. glumicaTina Laco i prof. Ivan Šunjić su imali jako težak zadatak.
Najbolji recitatori:
1.Tea Pandža , IV.3 : Kompasi - A.Vuletić
2.Nikolina Zadro , III.a : Pjesma gorka – D. Cesarić
3.Tomislav Marić, IV.1 : Hercegorčina – Š. Šito Ćorić
I Glorija Pocrnja , II.d : Kralju humski – Z. Kordić

recitatori 2015

• Čitate li ovaj tekst zato što vas brine pati li vaš prijatelj, član obitelji ili možda vi od nekog oblika poremećaja hranjenja? Poremećaj hranjenja je ozbiljna bolest koja ima ozbiljne posljedice na fizičko i psihičko zdravlje. Slijedi opis najčešćih oblika poremećaja hranjenja i upute kako prepoznati rane znakove tog poremećaja i pomoći sebi ili bliskoj osobi. U tekstu koji slijedi saznajte i najčešće mitove vezane uz ovu bolest te kome se obratiti za pomoć.

• Ured Europskog parlamenta u Hrvatskoj drugu godinu zaredom organizira skup #MladiEU2018 - veliko multimedijsko druženje više od 500 mladih srednjoškolaca iz čak 25 hrvatskih srednjih škola, koje će se istovremeno održati na četiri lokacije u Hrvatskoj: Zagrebu, Splitu, Slavonskom Brodu i Krku u petak, 11. svibnja 2018. godine s početkom u 10 sati.

• Pojam tolerancija dolazi od grčke riječi tolerare, što znači podnositi. Ona podrazumijeva snošljivost i uvažavanje tuđih ideja, stavova i načina života. Biti tolerantan znači biti osviješten o različitosti u odnosu na nas same i prihvaćanje toga u svakodnevnom životu. Uz ovaj se pojam vežu i slični pojmovi kao što su stereotipi i predrasude.

• Hrvatska školska zaklada, najveća hrvatsko-američka organizacija za stipendiranje nadarenih studenata u domovini raspisala je natječaj za izbor novih stipendista. Stipendije mogu dobiti studenti koji ovog proljeća završavaju gimnaziju ili srednju školu te namjeravaju upisati prvu godinu studija na jednom od hrvatskih sveučilišta.

• Svi znamo da su vještine efikasna upravljanja osobnim financijama važne za uspjeh pojedinca. Donosimo informacije o novcu koje su bitne za srednjoškolce.