Martin Luther King – borac za ljudska prava

Naši učenici su ušli u prvi tjedan drugog obrazovnog razdoblja radno i vrijedno. Kroz nastavu engleskog jezika pričali smo na temu života i značajnog doprinosa Martina Luthera Kinga. Danas, trećeg ponedjeljka u siječnju, na dan spomena na tog velikog čovjeka, prisjećamo se njegovog slavnog govora koji je održao 28.kolovoza 1963. u Washingtonu. Govor ˝I have a dream˝ imali smo priliku pročitati na nastavi te crpiti inspiracijske motive iz istoga.
Izborna nastava iz engleskog jezika drugog razreda, vođena savjetima prof. Anamarije Ivanković, potrudila se oko pripreme plakata i prezentacije koji krase hol naše škole kao plod rada i istraživanja o borcu za ravnopravnost i mir – Martin Luther King.
˝Darkness can not drive out darkness; only light can do that, hate can not drive out hate; only love can do that. ˝ Riječi su tog velikog mirotvorca o kojem se pričalo, priča se dan danas i pričat će se…

Petra Bogdan II.d

Comments are closed.