Seminar Međunarodnog krivičnog suda u Osijeku

seminar sud

U periodu od 31.01.2015.do 05.02.2015. na seminaru Međunarodnog krivičnog suda u Osijeku,sudjelovali su naši učenici Ivan Buhovac, Ana Ćović i Josipa Babić (2.c) i Petra Rogić (2.a) u pratnji prof. Marine Mihalj. Seminar su organizirali NVO: Fondacija Humanost u akciji Bosna i Hercegovina (Humanity in Action BiH), u suradnjii sa organizacijama Otvorena Komunikacija (Beograd, Srbija) i Udruga HERMES (Hrvatska Edukacijska i Razvojna Mreža za Evoluciju Sporazumijevanja, Zagreb) u Valpovu.
Učenici iz Zagreba,Čakovca,Beograda,Ljubuškog i Mostara kroz radionice su upućeni u skupine sa zadacima: uloga tužilaštva, priprema obrane, suci koji su uz stečeno znanje presudili simulirani slučaj.
Simuliranu sudsku parnicu pratio je press tim učenika sa zadatkom pisanja novinarskih članaka i snimanja dokumentarnog filma koji su objavili na kraju simuliranih suđenja.

seminar sud