Ekipa ‘The Avengers’ osvojila Matletijadu 2013.

U srijedu, 18. prosinca u Gimnaziji fra Grge Martića održano je finale druge Matletijade, matematičkog kviza koji organiziraju učenici izborne nastave matematike trećeg razreda.

Na samom početku ovoga školskog natjecanja bilo je prijavljenih 30 timova što je ukupno 120 učenika.

Nakon nekoliko eliminacijskih krugova u finalu su ostala dva tima ”The Avengers” i ”PMS”.

Za treće mjesto se izborila ”Ekipa zlo” koja je pobijedila tim ”Nije važno”.

Pobjednik druge Matletijade je tim ”The Avengers”, koji su dobili i simbolične nagrade.

Uz matematičko natjecanje večer je uljepšana pjesmom i plesom u izvedbi učenika škole, a pauze između natjecanja su vokalnim i plesnim točkama uljepšali učenici škole.

Cilj ovog projekta je približiti učenicima matematiku na jedan zanimljiviji način i pokazati njenu zanimljiviju stranu.

“Zahvaljujemo svim sudionicima kviza i gledateljima koji su srčano navijali za svoje timove”, kazala je u ime organizatora profesorica Ljilja Drljo.